Kurumsal Hakkımızda
Tezkim Tarımsal Kimya

Hakkımızda

Tezcanlar Yatırım Çukurova’nın bereketli topraklarının mahsullerini yüksek katma değerli sanayi ürünlerine çevirerek yüksek standartlarda hizmet sunmayı amaçlayan yerli sermayeli şirket topluluğudur. Tezcanlar Yatırım sürdürülebilirlik anlayışı ile istihdam oluşturarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke haline getirmiştir.
Kimya, Gıda, Tarım ve Sağlık alanında 10’dan fazla şirketi ile faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde değer üretme misyonuyla hareket eden Tezcanlar Yatırım 2005 yılına gelindiğinde Türkiye’nin geleceğine imza atacak yatırımlardan biri olan Tezkim’in faaliyete başlamasını sağlamıştır.
Türkiye’nin önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Tezkim, insana saygılı, çevreye duyarlı ve müşteri odaklı yaklaşımı ile sürdürülebilirlik çerçevesinde üretmek ve katma değer yaratmak için Adana’da kuruldu.
Ülkemizin yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları vizyonuna; tarımsal gelişim, doğal dengenin korunması ve dışa bağımlılığın azalması konularında destek vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.
Biyoetanol’den Sitrik Asit’e DDGS’den Karbondioksit’e Mısır Kepeğinden ENA’ya (Ekstra Nötral Alkol) varana kadar 10’dan fazla ürünü 2 tesisinde üretmektedir.
Biyoteknolojik proseslere önem veren Tezkim, önümüzde ki yıllarda bu alandaki yatırımlarına hız kesmeden devam ederek, ithalatın önünü kesecek hamleler yapmayı planlamaktadır.